Wiodąca krypto waluta zanurzyła się około 500 dolarów w ciągu trzech minut zaledwie kilka minut temu.
Bitcoin teraz handluje za 13.000$ po krótkim uderzeniu 12.700$.
Analitycy pozostają pewni siebie po tym szybkim spadku.
CENY BITCOINÓW SPADŁY PONIŻEJ 13.000 DOLARÓW PO OSIĄGNIĘCIU NOWOROCZNEGO POZIOMU.
Jakie to było chaotyczne przez ostatnie kilka dni dla Bitcoina.

Wiodąca kryptofaktura zanurzyła się około 500 dolarów w ciągu trzech minut spóźnienia w zeszłej godzinie, gdy sprzedawcy nagle wkroczyli do en-maszy. Nastąpiło to wkrótce po tym, jak Bitcoin ustanowił nowy rekord roczny na poziomie 13.350 dolarów, nieco poniżej 1% powyżej poprzedniego poziomu 13.250 dolarów.

Wykres akcji cenowej Bitcoin Trader w ciągu ostatniego dnia z TradingView.com. Źródło: BTCUSD z TradingView.com
BTC spadło aż do 12.700 dolarów na giełdach kontraktów terminowych takich jak Binance podczas tego ogromnego knota poniżej. Gwałtowny charakter tego posunięcia albo sugeruje istnienie ogromnego zlecenia rynkowego albo kaskady strat stop, co prowadzi do szybkiej akcji cenowej na minusie, która pozostawia inwestorom niewiele czasu na nadrobienie strat.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Bitcoin handluje teraz za 12.970 dolarów, ponieważ rynek lekko się odbił od tego ogromnego spadku.

Ten ruch był prawdopodobnie wspomagany przez powszechny brak płynności i wzrost wątpliwych ruchów, które mają miejsce w weekend. Zrozumiałe jest, że działania cenowe w weekendy różnią się od tych obserwowanych w dni powszednie ze względu na różnych uczestników i struktury rynku.

MILIONY ZLIKWIDOWANE

Skew.com, śledzący derywaty kryptograficzne, donosi, że pozycje warte miliony dolarów zostały zlikwidowane w czasie tej katastrofy flash niższej.

Mówiąc dokładniej, 15 milionów dolarów zostało zlikwidowanych na samym BitMEX-ie pośród tego ruchu niższe. To dodaje do 6 milionów dolarów zlikwidowanych wcześniej w dniu dzisiejszym w drodze do 13.350 dolarów. Ze względu na BitMEX składający się tylko procent tego rynku kryptograficznego, prawdopodobnie miliony więcej wartości Bitcoin longs zostały zlikwidowane pośród tego crash flash do minusów.

Analitycy pozostają przekonani, że stopy finansowania na rynkach kontraktów terminowych pozostają na niskim poziomie. Sugeruje to, że długości nie są jeszcze uśrednione, co oznacza, że duża presja na zakup może prowadzić Bitcoin jeszcze wyższy bez ryzyka odwijania się długości.